Zanim otworzysz gabinet: jakie szkolenia kosmetyczne wybrać?

Zanim otworzysz gabinet: jakie szkolenia kosmetyczne wybrać?

Marzysz o tym, aby zostać profesjonalną kosmetyczką i otworzyć swój własny gabinet? Chcąc świadczyć profesjonalne usługi, niezbędne będą różnego rodzaju szkolenia kosmetyczne, które pozwolą na wykonywanie zabiegów. Jakie zabiegi są zatem obecnie popularne i jakie szkolenia warto wybrać, aby zostać profesjonalną kosmetyczką oferującą swoim klientkom innowacyjne zabiegi dające efekty? Sprawdź!

Lifting i modelowanie twarzy

Obecnie, najpopularniejsze szkolenia kosmetyczne dotyczą między innymi nieinwazyjnych zabiegów na twarz, które są alternatywą medycyny estetycznej. Bardzo popularny stał się kinesiotaping twarzy, który został zaczerpnięty z technik fizjoterapii. Polega na odmładzaniu i modelowaniu twarzy za pomocą specjalnych plastrów, które znane są nam z zabiegów rehabilitacyjnych. Plastry te regulują pracę mięśni oraz pracę układu limfatycznego. Wraz z kinesiotapingiem, na szkoleniach często praktykuje się także japońską technikę masażu Kobido, nazywaną japońskim liftingiem twarzy. Polega ona na usunięciu napięcia i pobudzeniu głębokich warstw skóry, w tym mięśni. Dzięki temu widocznie poprawia się owal twarzy, a skóra staje się jędrna. Te nieinwazyjne zabiegi zyskują coraz więcej zwolenników!

Popularne zabiegi na twarz

Wiele zabiegów kosmetycznych na twarz znanych jest już od wielu lat, a chętnych klientek nie brakuje. Dlatego chcąc prowadzić gabinet, warto odbyć szkolenia kosmetyczne na najbardziej popularne zabiegi na twarz. Na przykład peeling kawitacyjny jest jednym z często oferowanych zabiegów w salonach kosmetycznych. Wykorzystuje ultradźwięki, które powodują rozbicie i usunięcie martwych komórek naskórka. Dzięki temu skóra jest oczyszczona i gładka. Kolejnym zabiegiem, który jest chętnie wybierany przez klientki salonów kosmetycznych to mezoterapia igłowa. Polega na dostarczeniu skórze cennych substancji odżywczych i nawilżających za pomocą serii nakłuć igłą. Z pewnością znajdziemy szkolenia kosmetyczne na tego typu zabiegi!

Depilacja woskiem

Kolejną, bardzo popularną usługą w salonach kosmetycznych jest depilacja woskiem. Szkoleń przygotowujących do tego typu zabiegów wykonywanych za pomocą wosku jest wiele i z pewnością znajdziemy je w swoim mieście. Zabieg ten polega na mechanicznym usuwaniu włosków za pomocą ciepłego wosku, który przykleja się do włosów. Następnie, gdy wystygnie, zrywa się go za pomocą plastra. Pozwala to na usunięcie zbędnych włosków, a także cebulek, dzięki czemu włosy odrastają znacznie wolniej. Wykonanie tego typu zabiegu nie jest trudne, a wiele kobiet wykonuje go samodzielnie w domu. Jednak, posiadając profesjonalny gabinet kosmetyczny, warto odbyć szkolenie z depilacji woskiem.