Technologia dla każdego

Technologia dla każdego

Trudno nie zauważyć, jak wielki wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie mają wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie kogokolwiek bez telefonu komórkowego lub komputera. Są to przedmioty codziennego użytku do pracy i życia codziennego, które używane są przez przedstawicieli wszystkich pokoleń.

Młodzi adepci

Stereotypowe myślenie o zapatrzonych w tablety dzieciach bez żadnych ambicji jest bardzo krzywdzące. Przede wszystkim trzeba zauważyć, jak wiele czasu spędzają dorośli w internecie, a dopiero potem oceniać. Właśnie dlatego powinniśmy jednak czasami spojrzeć na najmłodszych przedstawicieli społeczeństwa nieco przychylniej. Ma to również związek z faktem, że są oni znacznie lepiej przystosowani do obecnych wyzwań, niż ich rodzice. Być może warto rozwijać ich pasję do technologii. Kurs programowania dla dzieci w wielu polskich miastach cieszy się coraz większą popularnością. Zaszczepienie w młodych człowieku pasji do zostania programistą to znacznie lepsza ścieżka, niż przekonywanie go do odpuszczenia pomysłu o byciu gwiazdą YouTube'a.

O każdej porze dnia i nocy

Ostatnie kilkanaście miesięcy dobitnie pokazało nam, jak bardzo uzależnieni jesteśmy od wszelkiego rodzaju aktywności przy użyciu technologii. Widać to w całkowitej zmianie modelu pracy. Dzisiaj pracownicy biurowi siedzą wygodnie na swoich kanapach w mieszkaniach i wykonują obowiązki zawodowe przy kubku ulubionej kawy z domowego ekspresu. Jeszcze kilka lat temu taka sytuacja byłaby absolutnie nie do pomyślenia. Takie rozwiązanie daje mnóstwo swobody pracownikom, szczególnie przy okazji organizacji dzieci do szkoły oraz ich powrotu. Pracodawcy również nie narzekają, poza rosnącymi kosztami wynajmu przestrzeni biurowej. Oczywiście wszystko ma dwie strony medalu. Osoby pracujące zdalnie stają się znacznie bardziej leniwe, co prowadzi do problemów z układem mięśniowym oraz wzrostem kilogramów na wadze.

Kontakt z najbliższymi

Nikt oczywiście nie oczekuje od swoich dziadków ciągłego bycia na czasie z nowinkami technologicznymi. Wielokrotnie bardzo ciężko wytłumaczyć czym zajmujemy się zawodowo lub jak wygląda typowy dzień w szkole. Jednak dla nich wiedza na temat najnowszych gier, nowych algorytmów w mediach społecznościowych czy kolejnych walk celebrytów jest całkowicie niepotrzebna. Technologia daje im możliwość ciągłego kontaktu ze swoimi najbliższymi, nawet jeżeli są oni oddaleni o kilkaset, a nawet kilkadziesiąt tysięcy kilometrów od nich.