Spełnij swoje marzenie i wydaj autorską książkę

Spełnij swoje marzenie i wydaj autorską książkę

Napisanie książki to spore wyzwanie. Wymaga kreatywności, zaangażowania oraz cierpliwości. Nic więc dziwnego, że efektem swojej pracy pragniesz podzielić się z innymi. Jeżeli grono odbiorców ma być szersze niż bliscy znajomi i rodzina, Twoja historia musi trafić do druku, a następnie do sprzedaży.

Daj się poznać wydawnictwom

Zastanawiasz się nad tym, jak wydać książkę? Istnieje kilka sposobów i omówimy dziś parę z nich. Pierwsze, tradycyjne rozwiązanie to znalezienie wydawnictw, które zajmują się publikowaniem powieści z gatunku literackiego, w którym tworzysz. Wiele z nich regularnie poszukuje nowych autorów i posiada na swojej stronie internetowej informacje na temat tego, na jaki adres oraz w jakiej formie można nadsyłać utwory. Próbuj szczęścia i nie zniechęcaj się, jeżeli nie uda się od razu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również wzięcie udziału w konkursie literackim. Często nagrodą jest właśnie możliwość wydania książki.

Wykorzystaj moc Internetu

Nie da się zaprzeczyć temu, że upowszechnienie Internetu otworzyło przed nami drzwi do wielu możliwości. To przestrzeń, którą artyści różnego rodzaju wykorzystują do prezentowania swoich prac. Idź w ich ślady! Załóż bloga i systematycznie publikuj na nim kolejne rozdziały swojej książki. Jednocześnie dbaj o jego promowanie, udostępniając odnośnik do strony w swoich mediach społecznościowych, na forach internetowych i nie tylko. Zdobędziesz dzięki temu zainteresowanie czytelników i potencjalnych wydawców. Możesz to również robić, korzystając z platformy stworzonej dla pisarzy. Dołączenie do niej jest darmowe, a szansa na zbudowanie sporego grona lojalnych odbiorców bardzo duża.

Weź sprawy we własne ręce i samodzielnie wydaj książkę

Chcesz mieć pewność, że Twoja książka rzeczywiście zostanie wydana i to w niedalekiej przyszłości? W takim razie pozostaje Ci jeszcze jedna opcja. To tak zwany self – publishing, czyli model, w którym to Ty bierzesz na swoje barki większość zadań związanych z publikacją. Dokonujesz korekty tekstu, opracowujesz warstwę graficzną, a także dbasz o reklamę. To wyjście jest korzystne pod względem finansowym, bo nie musisz wypłacać prowizji wydawcy. Jeśli jednak czujesz, że to dla Ciebie zbyt wiele, możesz skorzystać ze wsparcia firm, które specjalizują się w obsłudze autorów publikujących na własną rękę. Zysk będzie mniejszy, ale będziesz mógł cieszyć się spokojem i pewnością, że wszystko zostanie zrobione tak, jak należy. Jak widzisz, jest naprawdę wiele sposobów na to, by Twoja historia powędrowała w świat. Powodzenia!