Praca za granicą

Praca za granicą

Rozwój osobisty to coś, na co pomimo złej sławy warto zwrócić uwagę. Należy zadbać o siebie i swoje potrzeby w jak najlepszy sposób. Dotyczy to nie tylko życia codziennego i spędzania wolnego czasu, ale również kariery zawodowej. Jeżeli chcemy wyjechać za granicę w poszukiwaniu nowych wyzwań biznesowych, warto zastanowić się nad sposobami, dzięki którym pierwsze kroki poza Polską będą łatwiejsze.

Podstawy lingwistyczne

W niektórych zawodach mówienie w języku obcym nie jest wymagane, ale można je policzyć na palcach jednej ręki. Jeżeli chcemy dostać odpowiednią pracę za granicą, to wtedy musimy podszkolić przynajmniej swój angielski. Dobrym miejscem, żeby rozwinąć swoje umiejętności jest szkoła językowa. Bielsko-Biała, Katowice, Kielce - w niemal wszystkich miastach w Polsce znajdziemy miejsca, w których podniesiemy nasze umiejętności lingwistyczne. Szczególnie ma to znaczenie w dzisiejszych czasach, kiedy możemy regularnie i bardzo łatwo podróżować do krajów Unii Europejskiej na wakacje, czy też właśnie w formie zarobkowej na dłuższy czas.

Podstawy ze szkoły

System oświaty zapewnia kilka lekcji języka angielskiego oraz jednego z dodatkowych języków obcych w tygodniu. Trudno jednak nie zauważyć, że nauka obcego języka w kilkunastoosobowych grupach może stanowić nieosiągalną misję. Wystarczy zastanowić się nad tym, ile razy w ciągu czterdziestu pięciu minut zajęć dziecko powie cokolwiek w obcym języku? Mowa tutaj nie tylko o rozmowie, ale o samym przeczytaniu zadania bądź tekstu w podręczniku. Trudno na takiej podstawie wyciągnąć umiejętność mówienia po angielsku lub w innym języku. Właśnie dlatego tak wielu rodziców sięga do kieszeni i zatrudnia dodatkowo korepetytorów. Swobodna formuła zajęć oraz duża liczba wypowiedzianych słów, fraz i zdań zadowala zarówno uczniów, jak i ich rodziców.

Nie tylko angielski

Wyjeżdżając do krajów Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych bardzo często trafiamy na osoby, które posiadają szerokie horyzonty. Można z nimi porozmawiać nie tylko o pracy, ale również o ich zainteresowaniach, pasjach i podróżach. Dlatego też warto zadbać od najmłodszych lat, żeby dzieci miały wiele tematów do rozmów zarówno z rówieśnikami, jak również innymi ludźmi spotkanymi na drodze. Korepetycje z matematyki, historii czy geografii mogą nie być przydatne wyłącznie do zdania do następnej klasy. Niezależnie od przyszłego miejsca zamieszkania oraz kariery zawodowej mogą sprawić, że luźna rozmowa z wieloma osobami na naszej drodze będzie łatwiejsza i bardziej swobodna.

Praca za granicą? Pomyśl o cyfrowym euro