Podnieś swoje kwalifikacje

Podnieś swoje kwalifikacje

Obecnie rynek pracy daje wiele możliwości rozpoczęcia kariery i jej rozwoju. Wystarczy mieć pomysł na siebie, a zdobycie odpowiednich kwalifikacji jest stosunkowo łatwe. Łatwy dostęp do studiów, kursów i szkoleń otwiera przed kandydatami wiele możliwości.

Po tych kursach łatwiej wejść na rynek pracy

Mimo że nie mierzymy się z kryzysem bezrobocia, o swoje miejsce pracy, szczególnie to pierwsze, trzeba czasem powalczyć. Jeśli brakuje Ci doświadczenia zawodowego, a nie satysfakcjonuje Cię praca za najniższą krajową, zdobądź poszukiwane i cenione przez pracodawców kwalifikacje. Na przykład w zakładach produkcyjnych i magazynach pracę znaleźć jest dość łatwo, ale posiadając kurs na wózki unoszące, masz szansę na dużo wyższe zarobki.

Pracodawcy cenią też osoby z wiedzą o BHP. Programiści są stale poszukiwani w dużych korporacjach. Nauka języków programowania we własnym zakresie może pozwolić Ci na dużo szybsze osiągnięcia w tej dziedzinie, niż niejedne studia. Warto zainteresować się też tematyką marketingu i sprzedaży w social mediach. To globalny trend, który zostanie z nami na dłużej, a żadne studia nie nauczą Cię w tym zakresie więcej, niż internetowe kursy.

Szkolenia drogą do awansu

Jeżeli już pracujesz, ale chcesz się rozwijać i awansować, podnoszenie kwalifikacji jest jednym z najlepszych sposobów, zaraz po osiągnięciach w firmie, na które nie zawsze mamy wpływ. Każda firma szkoleniowa specjalizująca się w Twojej dziedzinie proponuje szereg kursów, po których znacznie zwiększysz swoją wiedzę i umiejętności, stając się dla pracodawcy cenniejszym pracownikiem.

Zanim zapiszesz się na kurs doszkalający, zorientuj się, jakie możliwości awansu daje Twoja firma. Znajomość zakresu obowiązków i wymagań na stanowisku, do którego aspirujesz, pozwoli Ci na trafniejsze dobranie tematyki szkoleń, w których powinieneś brać udział.

Ucz się dla siebie

Niezależnie od tego, czy szukasz pierwszej pracy, czy liczysz na awans, staraj się rozwijać zawodowo w dziedzinach, które są dla Ciebie interesujące. Taka wiedza zostaje z nami na dłużej, a jej zdobywanie jest przyjemnością. Warto wybrać dziedzinę, w której chce się pracować, i pod nią dobierać ścieżkę rozwoju.

Jeżeli jednak chcesz tylko zdobyć pracę i szybko zarabiać pieniądze, albo wolisz pracę fizyczną, nie ma w tym nic złego. Pamiętaj jednak, że i tutaj wyższe kwalifikacje mogą pomóc dostać pracę. Gwarantują też, że pracować będziesz lżej jako specjalista w danej dziedzinie, a Twoje zarobki będą wyższe niż kogoś, kto takich uprawnień nie posiada.