Pisanie książki - jak się za to zabrać?
Każdy ma w życiu jakieś hobby. Jedni słuchają muzyki, inni biegają lub kolekcjonują różne modele. Jeszcze inni czytają książki. Czasem zdarza się, że Ci, którzy lubują się w odkrywaniu nowych światów wykreowanych dla nich przez autora, sami postanawiają przystąpić do tworzenia literackiego dzieła. Jak się jednak do tego zabrać?
Najpierw bohater i jego historia
Nie będzie chyba dla nikogo odkryciem wielkiej tajemnicy stwierdzenie, że na początek należy wybrać sobie bohatera. W końcu trzeba wiedzieć, o kim chcemy pisać. Czy mają to być przygody małego, ciekawego świata chłopca, historia damy z zamożnego rodu, czy opowieść filozofa oddającego się co noc milczącym rozważaniom. Każda z tych postaci jest dobra do snucia opowieści. Jeśli tylko ją sobie wyobrazimy i dopasujemy do niej właściwe cechy, możemy wykreować niezwykle interesującą personę, która będzie nas, zależnie od obranej przez pisarza drogi, bawić, uczyć, czasem może nawet przerażać. Pisanie książki bowiem to możliwość przeniesienia się do świata fantazji, gdzie wszystko można stworzyć od podstaw.
Rozłożenie na czynniki pierwsze, czyli analiza powieści
Zanim jednak przystąpimy do tworzenia wiekopomnego dzieła, warto zastanowić się nad samą konstrukcją utworu literackiego. Oczywiście, w dużym stopniu snucie opowieści będzie intuicyjne, jednak bez znajomości podstawowych atrybutów gatunku ciężko będzie skonstruować spójną fabułę, która zainteresuje czytelnika i zachęci go do podążania za dalszymi słowami autora. Jeśli planujesz rozpocząć przygodę z pisaniem, możesz skorzystać z różnego rodzaju pomocy. Wiedza wyniesiona ze szkoły, z lekcji języka polskiego to oczywiście solidna podstawa, jednak nie zawsze wystarczająca. Warto zatem zapoznać się z rozwiązaniami, jakie w swoich utworach stosowali twórcy poszczególnych gatunków. Dzięki temu Twoje wysiłki będą miały szansę zaowocować czymś nie tylko przyjemnym dla Ciebie, ale i dla odbiorców Twojej twórczości.
Daj się ponieść w ramach zasad, czyli pisanie książki z pomocnikiem
Nie da się ukryć, że pisanie dziś to bardzo konkurencyjne zajęcie. Oczywiście pisać może każdy. Nie każdy jednak dostanie szansę, by swoją twórczość zaprezentować szerszemu gronu odbiorców. Taką możliwość dostają ci, których utwory ocenione zostaną przez potencjalnego wydawcę jako rokujące nadzieje na wysoki zarobek. Nie tylko dla autora oczywiście. I tu powstaje problem, bowiem wiele osób tworzy z potrzeby podzielenia się swoimi przemyśleniami, czy też z chęci przekazania posiadanej wiedzy. Taki rodzaj twórczości nie zawsze spotyka się z natychmiastowych uznaniem. Jeśli zatem marzy Ci się, by Twoje słowa dotarły do innych, możesz skorzystać z różnego rodzaju programów-pomocników, które sprawią, że pisanie książki będzie łatwe i przyjemne od początku, aż do jej zakończenia.