Niszowe czy popularne sporty? Sprawdź!

Niszowe czy popularne sporty? Sprawdź!

Przyjęło się mówić, że polskim sportem narodowym jest piłka nożna. I rzeczywiście, przy każdej większej imprezie rangi międzynarodowej, miliony Polaków siadają przed telewizorami i ekscytują się poczynaniami Roberta Lewandowskiego i jego kolegów. Coraz częściej jednak sami podejmują różne aktywności, które znacząco odbiegają od wcześniejszych trendów.

Osiemnaście dołków

Golf bardzo często kojarzył się w naszym kraju ambiwalentnie. Z jednej strony oczywiście ta dyscyplina cieszy się bardzo dużą estymą oraz szacunkiem. Nie można jednak nie zauważyć, że w zdecydowanej większości mówimy tutaj o osobach, będących niejako ponad klasą średnią. Pola golfowe pełne są prawników, sędziów oraz lekarzy wszelkiej maści. Warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach dostęp do jednego z osiemnastu dołków znacząco się poszerzył. Wzrost zainteresowania tą dyscypliną sprawia, że książka o golfie pojawia się na wielu półkach w domach. Warto przed pierwszymi uderzeniami przygotować się pod kątem teoretycznym, aby móc w odpowiedni sposób trzymać kij, a także ustawić się do uderzenia.

Długie dystanse

Bieganie cały czas stanowi bardzo ważny punkt w codzienności wielu Polaków. Właśnie podczas tych kilkudziesięciu minut są w stanie nie tylko utrzymywać dobrą kondycję, ale przede wszystkim odciąć się od pracy i znaleźć ten czas tylko i wyłącznie dla siebie. Coraz częściej jednak takie podejście do biegania to za mało. Wiele osób w naszym kraju chce przełamywać ekstremalne bariery, podejmując się niesamowitych wyzwań. Triathlon to bez wątpienia jeden z najtrudniejszych sportów na całym świecie. Wymaga on połączenia wytrzymałości oraz odpowiedniej techniki. Składa się na trzy różne dyscypliny sportu, gdzie w każdej musimy prezentować naprawdę solidny poziom. Należą do nich pływanie, jazda na rowerze oraz bieg.

Dlaczego warto?

Społeczeństwo jest uzależnione od technologii pod każdym kątem. Emeryci nie wyobrażają sobie dnia bez ulubionego serialu w telewizji, pracownicy biurowi używają swoich pracowniczych komputerów przynajmniej osiem godzin w ciągu dnia, a dzieci wysyłają śmieszne filmiki w mediach społecznościowych. Sport daje nam odskocznię od tego wszystkiego. Bez wątpienia połączenie odcięcia się od świata technologicznego z właściwym funkcjonowaniem w głowie sprawia, że jesteśmy w lepszej kondycji – psychicznej oraz fizycznej.