Nauka języka obcego – jaki język wybrać?

Nauka języka obcego – jaki język wybrać?

Wszyscy ci, którzy pracują w dużych firmach doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest znajomość języków obcych.  Znajomość języka angielskiego jest na porządku dziennym, więc często za płynne posługiwanie się nim, nie otrzymujemy dodatkowego wynagrodzenia – jest on traktowany, jak język ojczysty. W cenie są inne języki obce, dzięki którym możemy awansować, dostać lepszą wypłatę, czy rozpocząć pracę w wymarzonej firmie. Na jaki język postawić? Podpowiadamy!

Język hiszpański – dlaczego warto się go uczyć?

Język hiszpański jest przyjemny dla ucha, często znamy podstawowe zwroty z różnych seriali, dużo osób właśnie dlatego postanawia rozpocząć jego naukę. Jednak powodów do jego nauki jest o wiele więcej. Po pierwsze jest to jeden z najbardziej popularnych języków świata – plasuje się na drugim miejscu, zaraz po języku chińskim. To pierwszy lub drugi język dla 400 milionów osób, dużo prawda? Jego znajomość otwiera nam drogę do kariery w wielu firmach. To język, z którym mówi się w dwudziestu krajach świata! Nauka języka hiszpańskiego od podstaw to świetny pomysł dla ludzi w każdym wieku.

Nauka języków obcych – które języki są w cenie?

Oczywiście najpopularniejszym językiem wciąż pozostaje angielski. Jednak jego znajomość nie otwiera nam tyle ścieżek kariery, jak w przypadku innych języków. Bez wątpienia warto uczyć się niemieckiego, wyżej wspomnianego hiszpańskiego, czy francuskiego. Możemy postawić również na mniej popularne języki, jak czeski, czy norweski, wtedy konkurencja na dane stanowisko jest o wiele mniejsza, oczywiście ofert pracy też jest mniej, ale możemy naprawdę trafić na ciekawe propozycja. Im bardziej oryginalny i mniej spotykany język, tym większe wynagrodzenie – to zasada, która działa w wielu firmach o różnej profesji.

Jak uczyć się języków obcych?

Nauka języków obcych, jednym przychodzi z łatwością, drugim trochę gorzej. Dlatego jeżeli czujemy, że nie mamy talentu do nauki i żadni z nas poligloci, warto wybrać prosty i przyjemny język. Ponadto, gdy tylko opanujemy hiszpański, łatwiej przyjdzie nam nauka francuskiego, portugalskiego, czy włoskiego, więc dodatkowo warto mieć to na uwadze. Naukę najlepiej rozpocząć przez zapisanie się do szkoły językowej, gdzie zajmą się nami profesjonalni lektorzy, a po odbytym kursie, będziemy mogli zdać egzaminy i otrzymać certyfikat. A Wy już wybraliście swój język?

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdziesz wiele ciekawych artykułów.