Nauka angielskiego w Polsce

Nauka angielskiego w Polsce

Mnóstwo dyskusji na temat edukacji opiera się na zajęciach religii, zdawaniu matury i wychowaniu do życia w rodzinie. Pomijany jest pewien przedmiot, który w dzisiejszych czasach bez wątpienia stanowi o ogromnej sile nie tylko na rynku pracy, ale również w życiu codziennym. Bez wątpienia język angielski w dużej mierze decyduje o naszej przyszłości na każdym polu.

Rozwijanie umiejętności po szkole

Nie ma możliwości nauczenia się jakiegokolwiek języka obcego w kilkudziesięcioosobowej klasie dwa razy w tygodniu. Niezbędne mogą okazać się zajęcia dodatkowe, na których znacznie większą uwagę przykłada się nie tylko do teorii, ale również do praktyki. Mnóstwo konwersacji oraz interakcji z innymi uczestnikami lub prowadzącym - właśnie tym charakteryzuje się profesjonalnie prowadzona szkoła językowa. Bielsko-Biała, Katowice, Dąbrowa Górnicza - wiele miast na Górnym Śląsku posiada bardzo dużą liczbę miejsc, w których jesteśmy w stanie nauczyć się nie tylko angielskiego, ale również innych popularnych języków używanych w Europie, takich jak hiszpański, francuski, czy też niemiecki.

Problemy w programie nauczania

Prowadzenie zajęć z języka obcego musi przebiegać zupełnie inaczej, niż przy standardowych przedmiotach. System oświaty powinien pochylić się nad pewnymi zmianami w nauczaniu angielskiego, ponieważ w obecnej konfiguracji nie ma najmniejszych szans na właściwe przygotowanie młodych osób do wyjazdu za granicę. Biorąc pod uwagę mnóstwo możliwości, które może zostać wprowadzone, perspektywy przed osobami uczącymi się angielskiego w szkole nie należą do najbardziej czarnych. Wystarczy podzielić uczniów na kilka mniejszych grup, w zależności od poziomu zaawansowania. Dzięki temu można doprowadzić do większej liczby interakcji oraz konwersacji w ciągu jednych zajęć lekcyjnych.

Rozmowy z każdym na świecie

Ciągle rozwijająca się technologia może zostać wykorzystana nie tylko w biznesie i życiu codziennym, ale również w edukacji. Wideokonferencje oraz konwersacje przez Internet zostały spopularyzowane przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Biorąc pod uwagę dostęp do każdego miejsca świata, mamy możliwość rozmowy z niemal wszystkimi osobami na świecie. Jeżeli znajdziemy chętnego Hiszpana z Madrytu, Brazylijczyka z Rio de Janeiro, czy też Chińczyka z Pekinu, możemy uczyć się angielskiego poprzez rozmowę poprzez komunikator internetowy. Nauka przez internet to przyszłość, ponieważ nie obowiązują ją żadne ograniczenia pod kątem lokalizacji.