Najpopularniejsze postaci w Polsce

Najpopularniejsze postaci w Polsce

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że bardzo duża część z nas z nadmierną uwagę śledzi życie celebrytów. Ich status czasami jest całkowicie nieuzasadniony, jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko i wyłącznie ich wykształcenie oraz jakość treści, które przedstawiają. Na szczęście znajdziemy bardzo dużą liczbę osób, które są w stanie przebić się przez bardzo nasycony rynek i przekazują wartościowy content.

Mistrzowie pióra(albo klawiatury)

Chociaż według badań coraz mniejsza liczba osób kupuje prozę oraz czyta powieści, to jednak przez ostatnie kilka lat jeden z autorów zaskarbił sobie serca milionów czytelników w całym kraju. Remigiusz Mróz, bo o nim mowa, z wykształcenia jest prawnikiem. Pisanie książki może traktować jako formę aktywności dodatkowej, nie do końca związanej z zawodem. Pomimo tego jego powieści stały się absolutnymi bestsellerami. Niektóre z nich doczekały się ekranizacji w formie kilkusezonowych seriali, emitowanych w największych stacjach telewizyjnych w Polsce. Mróz w zachwycający sposób buduje postaci oraz znakomicie łączy wątki w fabule.

Najlepszy piłkarz świata

Wiele osób traktuje futbol jako rozgrywkę pruderyjną, pozbawioną jakichkolwiek szans na rozwój umysłowy. Nie można jednak nie zauważyć, że jednym z głównych ambasadorów naszego kraju za granicą jest właśnie piłkarz. Robert Lewandowski już od wielu lat stanowi o sile nie tylko reprezentacji Polski, ale również Bayernu Monachium. Jego postać budzi przerażenie wśród obrońców rywali, a rekordy strzelonych bramek każą zestawiać go z największymi piłkarzami w historii. W dzisiejszych czasach za granicą każda osoba chociaż troszeczkę znająca się na piłce nożnej zna doskonale nazwisko Lewandowskiego. Jego reprezentowanie Polski odbywa się nie tylko na boisku, ale również poprzez wiele akcji charytatywnych, czy też działanie na rzecz ubogich.

Gwiazdy Hollywood

Znacznie trudniej przebić się osobom spoza krajów anglojęzycznych na światowe estrady. Ma to oczywiście związek z barierą językową, która dla wielu artystów może okazać się nie do przeskoczenia. Zdarzają się jednak wyjątki, także na terenie Polski. Średnio raz na kilka lat zdarzają się filmy nominowane do prestiżowych Oskarów w kategorii "film nieanglojęzyczny". Szacunek dla polskiej kinematografii widać również po castingach, w których polscy aktorzy i aktorki odgrywają coraz to bardziej znaczące role. Wystarczy spojrzeć na Marcina Dorocińskiego, który zagrał jedną z głównych ról w hicie Netflixa Gambit Królowej.