Najpiękniejsze miejsca w Polsce

Najciemniej pod latarnią – tak właśnie mówi stare, polskie przysłowie. Nie da się ukryć, że wielokrotnie nie docenialiśmy tego, co mamy w naszym kraju. Nad Wisłą znajdziemy mnóstwo zapierających dech w piersiach widoków, które na zawsze zostaną w naszej pamięci. Nie trzeba koniecznie wyjeżdżać do największych metropolii europejskich czy też na wybrzeże Morza Śródziemnego. Sprawdź, co do zaoferowania ma Polska!

Cud natury nad jeziorem

Mazury kojarzą się z wielkim sentymentem, jeżeli chodzi o wielu mieszkańców naszego kraju. Przede wszystkim odbywało się tam wiele kolonii w dawnych latach. Te tradycje kultywowana jest do dzisiaj, ponieważ mnóstwo dzieci spędza wakacyjne i letnie dni właśnie nad mazurskimi jeziorami. Każda gazeta olsztyńska skupiona jest w dużej mierze na tym, aby przekazać mieszkańcom informacje na temat aktualnych warunków. Warto zwrócić uwagę, że Mazury to nie tylko jeziora i kąpieliska. Poprzez burzliwą historię związaną z Prusami Wschodnimi, duża część zabudowań ma wartość historyczną, a wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lub kilkuset lat cały czas żyją w świadomości mieszkańców.

Spokój na wybrzeżu

Morze Bałtyckie nieco analogicznie kojarzy się z Mazurami. Bardzo duża liczba dzieci spędza tam kilka tygodni na różnorakich koloniach i świetnie się tam bawi na wiele różnych sposobów. Wejście do wody stanowiło zawsze wyjątkowe wydarzenie i sprawiało oczywiste podłoże pod rzucanie piłką i gonitwy. Dzisiaj jednak wybrzeże Bałtyku to również miejsce do relaksu dla każdego. Oczywiście spotkamy tam wiele rodzin z dziećmi, chcących zrelaksować się nad brzegiem morza, ale nie tylko. Ze względu na bardzo dobre właściwości jodu zawartego w powietrzu, bardzo duża liczba emerytów oraz osób starszych przyjeżdża tam do sanatoriów oraz na rehabilitację.

Stołeczny magnes

Warszawa od kilkuset lat jest stolicą naszego kraju. Ze względów geograficznych, Zygmunt III Waza chciał mieć bliżej do swoich szwedzkich posiadłości, dlatego przeniósł ją z Krakowa. Z perspektywy czasu była to bardzo dobra decyzja, ponieważ bez wątpienia to właśnie w Warszawie świetnie sprawdziła się mieszanka absolutnie wszystkich stylów architektonicznych. Miała ona rzecz jasna spore odzwierciedlenie w burzliwej historii oraz zdecydowanym wzroście gospodarczym stołecznego miasta.