Najlepsze miejsca do zwiedzania w Europie

Najlepsze miejsca do zwiedzania w Europie

Unia Europejska daje nam naprawdę mnóstwo korzyści. W większości przypadków nawet nie zauważamy, jak dzięki obecności we wspólnocie nasze życie staje się prostsze każdego dnia. Przede wszystkim jednak korzystamy z możliwości podróżowania w swobodny sposób w jej granicach. Istnieje mnóstwo miejsc, do których warto zajrzeć.

Piękno Beneluksu

W jaki sposób możemy się tam dostać? Busy! Jelenia Góra-Belgia to jeden z bardziej popularnych kierunków, które wybierają mieszkańcy Dolnego Śląska. Co warto zobaczyć w tym regionie Europy? Przede wszystkim zarówno Bruksela, jak również holenderskie miasta, zaprojektowane są z myślą o spędzaniu w nich czasu. Z tego powodu mamy do czynienia z ogromną liczbę wszelkiego rodzaju skwerów, tras rowerowych, a także mniejszych kawiarni i restauracji. Wszystko po to, abyśmy nie zakłócali swojego spokoju hałasem samochodów oraz charakterystycznym zapachem spalin. Te atrakcje od lat kojarzą się bardziej z postkomunistycznymi metropoliami, do których na przykład należy Warszawa.

W jaki sposób się przemieszczać?

Dzięki bardzo rozbudowanej sieci autostrad oraz dróg ekspresowych, istnieje mnóstwo dojazdu praktycznie w każde miejsce znajdujące się w granicach Unii Europejskiej. Z polskiej perspektywy dobrą informację są bezpłatne drogi szybkiego ruchu u naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy cechują się niesamowicie dobrą komunikacją pod kątem logistycznym, dzięki czemu z dumą mogą mówić o sobie, że są centralną częścią Starego Kontynentu. Trudno jednak sobie wyobrazić, że każdy ma na tyle czasu, aby podróżować kilkadziesiąt godzin z Polski do Francji lub Hiszpanii. Warto również rozważyć linie lotnicze, szczególnie na trasach poza sezonem. Jeżeli już znajdziemy się na miejscu bez własnego samochodu, szczególnie na zachodnie Europy możemy doświadczyć niesamowicie rozwiniętej sieci kolejowej.

Reset na plaży

Chociaż dostęp do oceanu ma zaledwie kilka krajów, to na terenie Starego Kontynentu znajdziemy dwa morza, które zdecydowanie wpływają na nasze wakacyjne plany. Bałtyk znajduje się w sercach praktycznie wszystkich Polaków. Bardzo dobrze kojarzy się zarówno miłośnikom obozów młodzieżowych, jak również nieco starszym osobom lubującymi się w wyjazdach rodzinnych. Morze Śródziemne to perła nie tylko wśród Europejczyków, ale również fanów pięknych widoków z całego świata. Na szczególną uwagę zasługują greckie wysepki różnej wielkości, z charakterystycznym turkusem i piaszczystymi plażami.