Na jakie zajęcia dodatkowe warto zapisać swoje dziecko?

Na jakie zajęcia dodatkowe warto zapisać swoje dziecko?

Oprócz zajęć szkolnych dobrze jest zapisać swoje dziecko na zajęcia dodatkowe, które nie tylko pobudzą jego wyobraźnię, ale rozwiną także kluczowe umiejętności. Podamy oczywiście kilka przydatnych inspiracji, którymi możesz, ale nie musisz się inspirować. My jedynie zachęcamy, by wziąć pod uwagę dane zajęcia. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i wykorzystaj potencjał poniższych rozwiązań.

Co powiesz na odrobinę lekcji programowania?

Programowanie kojarzone jest z ciężkim procesem dedykowanym osobom z umysłem ścisłym. Nic bardziej mylnego! Dzieciaki już od najmłodszych lat mogą uczyć się podstaw programowania. Nauka połączona z zabawą daje wspaniałe efekty. Doświadczony dydaktyk sprawia, że dziecko odczuwa komfort i jest przede wszystkim żywo zainteresowane takimi zajęciami. Dobry kurs programowania dla dzieci obejmuje między innymi budowę robota. Dzieciaki w parach budują niewielkiego robota, aby potem móc go zaprogramować. Dodatkowo zazwyczaj osoba prowadząca wprowadza też różnorodne gry edukacyjne, dzięki którym maluch rozwija umiejętność logicznego myślenia. Nie mamy więc większych problemów z namówieniem dziecka do uczestnictwa w zajęciach. Co więcej, maluchy przeważnie same domagają się kolejnych lekcji, nieustannie ich wyczekując.

Nauka pływania to równie dobry pomysł

Każdemu dziecku przyda się trochę ruchu. My zdecydowanie go zalecamy. Oprócz wf'u w szkole, warto zwrócić uwagę na inne aktywności, które rozwiną nasze dziecko. Pływanie to podstawowa rzecz. Koniecznie należy opanować tę umiejętność. Dzięki temu zawsze będziemy czuli się bezpiecznie w wodzie. Ponadto rozwiną się nasze mięśnie, kompetencje ruchowe. Mamy świadomość tego, że maluchy chętnie spożytkują swoją energię na rozmaite sposoby. Lepiej więc wysłać malucha na naukę pływania, niż sprawić, by siedziało nieustannie przed komputerem zagłębione w wirtualnym świecie. Wybierz to, co najlepsze i zaproponuje maluchowi daną opcję. Jesteśmy pewni, że dziecko nie będzie zawiedzione, a usatysfakcjonowane.

Czas na coś kreatywnego

Malowanie lub gra na instrumencie jest bez wątpienia kreatywną formą spędzania czasu. Nie mamy wręcz wątpliwości, że taka forma może spodobać się maluchowi. Nie możemy mu jednak niczego narzucać. Należy po prostu zachęcać do kilku form aktywności. Wtedy na pewno maluch znajdzie coś idealnego dla siebie bez większego problemu. Skup się na dawaniu mu tego, co najlepsze. Namawiaj, pokazuj rozwiązania i dopiero weryfikuj, co będzie świetną opcją. Dziecko da Ci zresztą samo o tym znać.