Na jakie szkolenie wybrać się w 2023 roku?

Na jakie szkolenie wybrać się w 2023 roku?

Chcesz zainwestować we własny rozwój, a jednym z twoich noworocznych postanowień jest zdobycie nowych umiejętności czy podniesienie dotychczasowych kwalifikacji? W takim razie nasz dzisiejszy artykuł jest dla ciebie! Sprawdź, na jakie szkolenie zdecydowanie warto wybrać się w nadchodzącym roku.

Zarządzanie projektami

W ostatnim czasie na rynku pracy wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów, którzy posiadają kompetencje do zarządzania skomplikowanymi projektami. Tego typu umiejętności nie da się oczywiście zdobyć czy nauczyć od tak. Niezbędne jest poświęcenie długich godzin na naukę i praktykę, aby finalnie móc nazywać się specjalistą w tej dziedzinie. Warto jednak dodać, że na osoby z kompetencjami do zarządzania projektami czekają naprawdę atrakcyjne zarobki, a jeśli dodatkowo mają one opanowany choć jeden język obcy, to kwoty te mogą przekroczyć nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie na rękę! Z tego powodu zdecydowanie warto rozpocząć szkolenie właśnie z tego zakresu, a następnie rozwijać się pod kątem praktycznego zarządzania.

Marketing internetowy

Kolejne popularne kursy i szkolenia to te dotyczące marketingu i reklamy internetowej. Z roku na rok zapotrzebowanie na tego typu usługi rośnie, a wraz z nim potrzeby związane z wykwalifikowanymi specjalistami. Co ważne, fachowiec z tej dziedziny powinien nie tylko znać działanie poszczególnych systemów reklamowych, ale mieć również opanowane efektowne zarządzanie zapasami budżetowymi klientów, tworzenie długofalowych strategii marketingowych czy prostych kreacji graficznych. Specjaliści z takimi umiejętnościami mogą liczyć na wynagrodzenie dużo powyżej średniej krajowej.

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Nasza ostatnia propozycja na dziś to szkolenia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Managerowie wyższego szczebla są z roku na rok co raz bardziej potrzebni, a rynek pracy wciąż zgłasza ogromne zapotrzebowanie na podobnych specjalistów. Jeśli zatem chcesz w przyszłym roku znacznie zwiększyć swoje dotychczasowe dochody, zapisz się na stosowne szkolenie lub kurs, który nauczy cię efektownego zarządzania zespołem. Dobrym pomysłem jest również specjalna akademia liderów, po której ukończeniu będziesz dysponować wszystkimi niezbędnymi kompetencjami i umiejętnościami, aby zacząć starać się o stanowisko na szczeblu kierowniczym.

To oczywiście nie wszystkie pomysły, z których możesz skorzystać w kwestii rozwoju osobistego. Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele propozycji i możliwości, wystarczą jedynie chęci, zaangażowanie i trochę wolnego czasu!