Kursy dla pedagogów. Jakie warto odbyć?

Zawód nauczyciela wiąże się z nieustannym podnoszeniem kwalifikacji i zdobywaniem nowych umiejętności. Co ważne, o tym fakcie często nie decyduje sam pedagog, a jego przełożeni, którzy mają obowiązek skierować grono nauczycieli na dodatkowe szkolenia. Jakie kursy warto odbyć? Prezentujemy kilka wartościowych propozycji!

Praca z trudnymi dziećmi

Współpraca z trudną młodzieżą i dziećmi dotkniętymi np. autyzmem czy ADHD to nieodłączna część pracy większości nauczycieli. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ciężka i wymagająca jest praca z takimi uczniami. Aby sobie pomóc i poznać innowacyjne techniki wychowawcze, warto wybrać się na szkolenie dedykowane pedagogom. Takie kursy najczęściej dotyczą podstawowych problemów nauczycieli, a nie samych podopiecznych. Aby praca pedagoga była efektywna, musi on bowiem wiedzieć, w jaki sposób radzić sobie z różnego rodzaju przeciwnościami. Jakie kursy polecamy? Przede wszystkim te polegające na kształtowaniu asertywności wobec dzieci oraz podnoszące odporność na stres. Szkolenie tego typu z pewnością znajdziesz w ofertach większości placówek edukacyjnych.

Umiejętności autoprezentacyjne

Praca nauczyciela w dużej mierze polega na prezentowaniu różnego rodzaju materiałów, inicjowanie aktywności i prowadzenie każdej z lekcji czy zajęć dodatkowych. Z tego powodu warto podszkolić nieco swoje umiejętności autoprezentacyjne, dzięki którym będziesz po prostu lepiej wypadać wśród uczniów, a oni będą odbierać cię lepiej. Wpłynie to także na sam przepływ wiedzy, ponieważ im bardziej zrozumiale i pewnie będziesz prowadzić lekcje, tym dzieci będą lepiej chłonąć wszystkie przekazywane informacje. Jakie kursy polecamy? Przede wszystkim te, na których ćwiczona jest autoprezentacja. Szkolenie tego typu z pewnością okaże się dla ciebie bardzo pomocne.

Innowacyjne gry i zabawy

Wydaje ci się, że znasz wszystkie gry i zabawy, które mogą być wykorzystywane w pracy z dziećmi? Z pewnością jesteś w błędzie! Badania nad umysłem dziecka postępują i rozwijają się niezwykle szybko. To, co działało kilka lat temu (w przynajmniej wydawało się, że działa) dziś może okazać się już całkowicie bezskuteczne. Z tego powodu wart wybrać się   na kompleksowe szkolenia dla nauczycieli z zakresu nowych form nauki przez zabawę. Dzięki temu twoja praca będzie bardziej efektywna.

Nieustanny rozwój i doszkalanie się to element kluczowy w pracy nauczyciela. Branża edukacyjna rozwija się niezwykle prężnie i szybko, dlatego warto inwestować w siebie i być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami.