Jak rozpoznać dobrego mechanika?

Jak rozpoznać dobrego mechanika?

Wyjazd z warsztatu powinien wskazywać, że pojazd został naprawiony. To jednak nie oznacza, że nasz fachowiec jest do końca fachowcem. Może on stosować triki powodujące, że nieświadomie będziemy musieli do niego powrócić. O jakich trikach mowa i jak je rozpoznać? O tym wszystkim opowiadamy w poniższym artykule.

Często psujące się auto

Na rynku motoryzacyjnym oczywiście są modele znane z częstych awarii. Jednak te mniej awaryjne stają się bardziej, jeśli współpracujemy z nieodpowiednim warsztatem. Dlaczego? Ponieważ mechanicy o złych intencjach potrafią wykorzystywać brak wiedzy i naiwność swoich klientów (nawet tych stałych). Jeśli pomimo wyjechania z warsztatu nagle wyświetlają się dziwne kontrolki, które wcześniej się nie pojawiły to znak, że potrzebny lepszy mechanik lub blacharz. Warszawa jest przykładem miasta, w którym możemy znaleźć dobrego mechanika. Niestety chęć zarobienia większych pieniędzy sprawia, że nieczyste zagrywki są powszechnie praktykowane. Oczywiście występujące usterki mogą wynikać z braku kompetencji w zakresie mechaniki samochodowej, jednak trzeba być ostrożnym w rzucaniu oskarżeń.

Uważaj na podawane do podpisu dokumenty

Odbierasz auto z warsztatu, gdzie jest świadczony car detailing (Warszawa) i otrzymujesz dokumenty do podpisania? W takim razie rzetelnie je sprawdź, ponieważ mogą się tam znaleźć małe zapisy, które nie do końca związane z prawdą. Przykładem może być notka o treść „zapoznałem się ze stanem technicznym auta i nie mam zarzutów”. W tym momencie powinna się zapalić mała czerwona lampka. Dlaczego? Ponieważ taki zapis nie jest w ogóle potrzebny. Polskie prawo narzuca już, że odbierane auto z warsztatu musi być sprawne i gotowe do prowadzenia. Z tego względu, jeśli klient zwraca się o reklamację, to nie ma renomowany warsztat najmniejszego problemu. Jednak dysponując oświadczeniem o takiej treści, narażasz się na brak poniesienia odpowiedzialności warsztatu za stan auta.

Weź pod uwagę opinie

Współpraca z dobrym warsztatem powinna być kluczowa zarówno dla osoby fizycznej, poruszającej się autem, jak i przedsiębiorcy, chcącego dbać o swoją flotę. Jeśli chcesz naprawić przykładowo swoje busy (jelenia góra Belgia), to zanim wybierzesz konkretny warsztat, zwróć uwagę na opinie. Obiektywne opinie wcześniejszych klientów, zobrazują czy warto nawiązać kontakt z danym mechanikiem. Pamiętaj jednak, że to jeden ze sposobów, pozwalających sprawdzić jakość świadczonych usług. Opinie nie powinny być ostatecznością, ponieważ te pozytywne mogą być działaniem marketingu.