Jak dojechać w góry?

Jak dojechać w góry?

Polskie szczyty od wielu pokoleń przyciągają nie tylko turystów z Polski, ale również z innych części Europy. Praktycznie cała południowa granica naszego kraju stanowi jedno wielkie pasmo, które charakteryzuje się prawdziwą różnorodnością. Bez wątpienia warto odwiedzić różne miejsca. Zanim jednak to nastąpi, powinniśmy zastanowić się nad odpowiednim dojazdem.

Z każdego miejsca Europy

Dotyczy to przede wszystkim tych osób, które pracują poza granicami naszego kraju. Unia Europejska daje nam możliwość swobodnego przemieszczania się, a także pozwala na znalezienie pracy w różnych miejscach. Warto w tym momencie zaznaczyć, że nie do każdego miejsca dolecimy samolotem. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się busy. Jelenia Góra-Belgia to zaledwie jedno z wielu połączeń, które nas w tym momencie może interesować. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki rozbudowanej sieci dróg ekspresowych i autostrad w całej Europie. Dotyczy to nie tylko krajów zachodniej części kontynentu, ale również Polski.

Różnorodność godna pozazdroszczenia

Najpopularniejsze w Europie Alpy oraz Pireneje charakteryzują się przede wszystkim swoimi wysokimi szczytami. Oczywiście dla mniej zaawansowanych zjazdowców lub wspinaczy znajdzie się coś mniej wymagającego w niższych partiach, jednak to wciąż będą takie same masywy. W Polsce możemy wybierać naprawdę różne możliwości. Patrząc od wschodu, Bieszczady położone na Podkarpaciu znane są ze swoich niekończących się połonin. To świetne miejsce dla miłośników łagodnych wzniesień i widoków rozpościerających się ponad horyzont. Tatry stanowią znacznie bardziej wymagający masyw, gdzie warto uprzednio złapać doświadczenia w mniej wymagających łańcuchach. Jeżeli chcemy znaleźć złoty środek pomiędzy dwoma wyżej wymienionymi, świetnym rozwiązaniem będą położone na granicy polsko-czeskiej Sudety.

Komfort w czterech kółkach

Komunikacja publiczna daje nam opcję dojazdu w góry. Prawda jest jednak taka, że do takiej podróży niezbędny będzie bardzo pokaźny ekwipunek. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wytrzymałe buty, przeznaczone do pokonywania kolejnych kilometrów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na zmienność pogody, szczególnie w cieplejszych miesiącach. Z tego względu zdecydowanie najczęściej do takiej podróży wybiera się własny samochód.