Edukacja we własnym zakresie, czyli czego nie da Ci szkoła

Edukacja we własnym zakresie, czyli czego nie da Ci szkoła

Dążenie do osobistego rozwoju to niewątpliwie cecha ludzi zdeterminowanych i ambitnych. Kursy zawodowe, szkolenia - jest wiele sposobów na zwiększenie swojej atrakcyjności nie tylko w oczach potencjalnego pracodawcy, ale przede wszystkim w swoich własnych. Jedną z najbardziej pożądanych umiejętności jest znajomość języka obcego.

Jak wygląda nauka języka w szkole?

Tak, każdy miał przyjemność czerpać z dobrodziejstw edukacji prowadzonej przez wszystkie lata szkoły. Język obcy zawsze był ważnym elementem nauczania, jednak to, co może tak naprawdę zaoferować obowiązujący dziś system oświaty, dalekie jest od ideału. W wątpliwość można podawać już samą formułę nauczania zbiorowego, przeprowadzanego w jednakowym tempie dla wszystkich członków grupy. Nie nadążasz? Trudno. Jeśli jak reszta klasy nie szkolisz się w drugim języku od najmłodszych lat prywatnie, to raczej nie jest Ci pisana kariera lidera. A to tylko problem dotyczący ścisłych wytycznych i ram czasowych, w których nauczyciel może zająć się właśnie taką grupą. Materiał zrealizować trzeba, a czasu niewiele.

Nauka we własnym zakresie

Zalety płynące ze znajomości języka obcego znane są od lat. Na szczęście dla nas wszystkich. Nie da się ukryć, że taka umiejętność wymagana jest w większości firm. Czasem może być przepustką do nowego, zagranicznego życia. Owszem, z podstawową znajomością języka można wyruszyć na podbój świata, jednak z pewnością potrwa on o wiele dłużej, niż w przypadku posiadania certyfikatu Cambridge English. Na szczęście jest sposób, by mimo braków na wczesnym etapie edukacji, zapewnić sobie dokształcenie na satysfakcjonującym poziomie. Biznes, który reprezentuje szkoła językowa Bielsko, to niezaprzeczalnie jeden z najpopularniejszych sposobów na doskonalenie znajomości obcych słówek. Dobrany według właściwych kryteriów poziom oraz niemalże indywidualny tok nauczania to zdecydowanie większa szansa na osiągnięcie zadowalającego poziomu.

Prosty wybór, czyli angielski - niemiecki obowiązkowy

Oczywiście, język angielski to niezaprzeczalnie pozycja must have w dzisiejszym CV. Niemiecki plasuje się tuż za językiem królów. To, że któryś z nich dane nam będzie, w mniejszym lub większym stopniu, przyswoić już w podstawówce, nie ulega wątpliwości. Jednak co z innymi językami? Co, jeśli naszym marzeniem jest zdobyć pracę poza granicami wytyczonymi przez Niemcy i Anglię lub zwyczajnie pragniemy poznać kraje, których mieszkańcy posługują się mową z rodziny romańskiej bez konieczności korzystania z dedykowanych turystom rozmówek. A co, jeśli po prostu pragniemy przeczytać nie tylko Shakespeare'a w oryginale, ale także Marqueza czy Zafona? W takiej sytuacji wybór ośrodka o specjalnym profilu, jak szkoła języka hiszpańskiego to wybór, który pomoże nam te cele zrealizować. Jak mówią - do odważnych świat należy. Do ambitnych z pewnością także.